Blog

TOP 10 playmakerů

Další článek rubriky TOP 10 je věnován těm nejlepším asistentům, architektům nebo playmakerům. Tito hokejisté nejsou nejlepší střelci, ale vyčnívají především svým citem pro dobrou přihrávku. Takový hráči dokážou uvolnit spoluhráče ve zdánlivě ztracené situaci a díky svému pohledu na hru posouvají tým kupředu.... celý článek...

 

Démon v hlavě

Často za to můžou vysoké nároky rodičů… nebo vysoké nároky samotného sportovce, které nelze splnit… existuje mnoho důvodů, díky kterým se může kariéra nadějného sportovce ubírat úplně jiným směrem. Společnost o těchto věcích moc neví nebo se spíš o nich nemluví. Málokdo si totiž dokáže přiznat, že není psychicky zdravý a u sportovců to platí dvojnásob. V poslední době se čím dál víc sportovců přiznává k problémům, které nepramení ze špatných výsledků. Tak jako hokejový brankář Robin Lehner....celý článek...

 

TOP 10 FIGHTERS - rváči v NHL

Hokej je kontaktní sport. Právě kontakt, rychlost a agresivita jsou stavebními kameny kouzla tohoto sportu. V dějinách hokeje naleznete mnoho hráčů, kteří oslnili fanoušky svou hrou. Ať už to byli Wayne Gretzky, Mario Lemieux, Marc Messier, Bobby Orr nebo Jaromír Jágr. Na každého z těchto borců je vzpomínáno jako na skvělé hokejisty, kteří bavili góly, kličkami nebo skvělými asistencemi. Právě k ochraně těchto hráčů jsou potřeba i hráči s poněkud jiným stylem hry. Na ledě jsou od toho, aby se starali o bezpečí hlavních hvězd svého týmu nebo aby se pomstili za tvrdou hru. Pojďme si představit 10 největších rváčů v historii NHL.....Celý článek...

 

 BAUER NSX

"V roce 2018 společnost Bauer přichystala velkou novinku pro své zákazníky. Padlo rozhodnutí, že bude vytvořena nová řada produktů určených speciálně pro naprosté začátečníky. Pro všechny, kteří mají zájem začít s hokejem je tu řada NSX. Tato série modelů obsahuje: brusle, rukavice, hokejku, chrániče a kalhoty. Pojďme si představit nové produkty a zjistit proč je dobré toto vybavení mít. ....."Celý článek...

 

Novinky BAUER 2018

,,Jako každý rok i letos připravila společnost Bauer několik novinek pro nadcházející hokejovou sezónu. Letos bude mnoho nových typů bruslí, hokejek i chráničů. V následujících řádcích si postupně představíme nové produkty. Zjistíme všechny klady i zápory, což jsou pro vás cenné informace k nákupu....."

Celý článek...

 

Brusle Bauer Vapor 1X

„Nejlepší brusle řady Vapor v historii firmy Bauer dávají náskok všem útočným hráčům......"

Celý článek...

 

Brusle Bauer Supreme 1S

„Nejnovější a nejlepší brusle řady Supreme přináší revoluční novinky pro všechny silové bruslaře s dlouhým krokem a ostrým náklonem....."

Celý článek...

 

Jak vybrat hokejové kalhoty?

„Střely, háčky, sekery, bodychecky a tvrdé mantinely, pády na zadek a ještě tvrdší led:...."

Celý článek...

 

Novinky - Brusle Bauer pro rok 2015

„Nevím, jestli víte, ale v loňském roce manažeři firmy Bauer usoudili, že nastal čas vyvinout dokonalou brusli...."

Celý článek...

 

Nová výstroj Bauer pro rok 2015

„Rukavice, chrániče, kalhoty..."

Celý článek...

 

Wayne Gretzky V - Závěr

„Prokrastinace je nejhloupější způsob, jak všechno zpackat.”

Celý článek...

 

Wayne Gretzky IV - Král je mrtev, ať žije král

„„Když jsem šel po ulici v Edmontonu, lidi na mě zírali. Když jsem šel po ulici v LA, zíral jsem já na ně.”

Celý článek...

 

Wayne Gretzky III - Těžba hokejového magnáta

„Byli jsme vážně dobří.” Wayne Gretzky

Celý článek...

 

Wayne Gretzky II - Vzlet malého čaroděje

„Doufám, že ten hokej fakt umíš.” Nelson Skalbania

Celý článek...

 

Wayne Gretzky I - The Great One?

Malý, hubený, slabý, pomalý, s chabou střelou a nulovýma vyhlídkama uspět.

Celý článek...

 

Shyb na jedné ruce - Nudí vás hrazda?

Větve stromů, garnýž, rám dveří nebo hrana skříně. Lešení, prolézačky, klepáče, sušáky, zábradlí, police a – tak dál....

Celý článek...

 

Závaží na brusle

Nejen protihráči – hůř – i spoluhráči v jistém bodě, který nastává čím dál dřív, jezdí jaksi rychleji a svižněji než vy...

Celý článek...

 

Zábavný agility drill

Málokteré složka suché přípravy je stejně zábavná jako užitečná. Výjimkou je agility drill – pokud nevymrznete...

Celý článek...

 

Rukavice: Jak vybrat ochranu rukou

Ruka je jedním z nejjemnějších a nejfiligránštějších mechanismů lidského těla. Od zápěstí, přes záprstní kůstky, klouby...

Celý článek...

 

Jak vybrat chrániče na holeně a lokty?

Kdo hraje hokej, to s trochou štěstí neví taky, hraje-li s pořádnými chrániči. Štěstí však přeje ochráněným

Celý článek...

 

Zimní běh - jak se udržet v zimě v kondici?

Spousta z nás to jistě zažila - jen co přijde podzim, přestaneme mít chuť do sportu a kila na váže začnou přibývat. Pojďme to změnit!

Celý článek...

 

Bavlna, nebo funkční prádlo?

Při posledním horském výšlapu vám bylo celkem fajn. Bunda hřála a větrala, stejně jako kalhoty a svetr. Zelená vás naplnila pokojem, klidem a mírem, nesnadný terén pod nohama prověřil vaši fyzičku. Bylo to fajn.

Celý článek...
Under Armour AllSeasonGear

Červencové tropy nebo arktické ledny už atletům zapovězeny nejsou. Řady HeatGear a ColdGear vás obléknou do sezóny extrémních teplot. Co ale jaro nebo podzim?

Celý článek...
Jak vybrat základní výstroj pro brankáře

S postem brankáře došla převratných změn i výbava. Ty tam jsou doby, kdy do betonů výrobci cpali koňskou srst. Elegantní doktor dnes ve fabrice Reebok do chráničů píchne injekci EPE pěny. A přes ni ještě jednu, měkčí nebo tvrdší. A přes ni další. A možná ještě jednu, dotváří-li profi model.

Celý článek...
Jak vybrat brankářskou hokejku

Dobře – někomu připadá výběr obyčejné hokejky jako věda. Co teprve když se mezi rukojeť a čepel vloží příložník...

Celý článek...
Under Armour Coldgear

Under Armour Coldgear

Jestli ještě nepřišla, bude tu brzy. Se suchým listím padá teplota. S teplotou déšť. Jakmile teplota spadne pod úroveň deště, začne padat sníh.

Celý článek...


 
 
 
 
řady Bauer

Co znamenají Bauer řady Supreme, Vapor a Nexus?

Konkurence ani kupující nikdy nebyli tak vyděšení a zmatení, jako když věhlasná firma Bauer vypustila svou trojhlavou saň – řady hokejové výstroje Supreme, Vapor a Nexus.

Celý článek...
Grit HTSE Hockey Tower

Cink! – Cink! – Gól!

Síť tréninkové branky schytá nejvíc gólů a nepřesné pokusy odzvoní pomuchlané tyčky. (Proto) je dobré střelbu zaměřit jinam než do pavučiny mezi nohama starožitného stolu v podkroví.

Celý článek...
Grit HTSE Hockey Tower

V téhle věži nestraší

Grit HTSE Hockey Tower to znesnadní všem nevábným duchům, kteří hrozí usazením v hokejovém báglu.

Celý článek...
Hokejové koncovky Tacki-mac

Tacki-Mac

Místo pásky motejte soupeře.

Celý článek...
Chrániče zubů Shock Doctor

Italský chránič ramen

Jak by odpřísáhl Luis Suárez, dostat ramenem do zubů zatraceně bolí. Jak by potvrdil Giorgio Chiellini, dostat zubama do ramene bolí víc.

Celý článek...
Vybíráme hokejovou helmu

Skořápky na skořápku

Aby hru nebrzdily rozsypané vlašáky.

Výběr ochrany hlavy pro vás bude snažší, jestliže toho vaše mozkovna neschytala příliš. Je-li pro vás každý výběr nové helmy těžší než ten poslední, může to znamenat, že jste až dosud vybírali špatně.

Celý článek...
Gólman - nejtlustší článek týmu | Foto: Sarah Connors/flickr.com

Gólman - nejtlustší článek týmu

Přemýšleli jste nad tím, proč hokejový brankář působí tak blahobytně? Má nejnákladnější výstroj. A taky je tlustý – navenek. Pod naducanou fasádou však zpravidla dlí hubené tělo poseté modřinama. Tloušťka hokejového brankáře nevyvěrá z přežírání. Naopak. Zdánlivá tloušťka hokejového brankáře je altruistického původu – brankář stojí v cestě pukům, čímž se více než kterýkoli hráč obětuje pro tým – za cenu bolesti, stresu a tlaku, který hráči v poli neznají.

Celý článek...
Jak vybrat inline brusle? | Foto: Powerslide We Love To Skate / flickr

Inline brusle - jedna řada mnoha typů

Inline bruslení představuje báječnou pohybovou aktivitu pro rekreační sportovce, substituční léčbu pro abstinující hokejisty a noční můru pro každého, kdo si chce inline brusle koupit. Od univerzálního prvoka totiž za posledních třicet let prošly evolucí k mnoha druhům. Sežrat se však nedáme. 

Celý článek...
Brzdící padák

Jako zvíře

Hokej je zvláštní sport: Jeden – dva – tři rychlé kroky – stop! A zase pět zpátky – stop! Bodycheck – na zem – nahoru a dolů – sprint přes celé hřiště, střela – jdete střídat. Na lavičce se plaší srdce. Ve spáncích pulsuje, jako byste běželi maraton. Ledva se trochu uklidní – zpátky na led.

Celý článek...
Foto: Guillaume Baviere/flickr.com

Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se

(aneb jak samou touhou po vítězství nepřijít o účast)

Dodnes vzpomínám, jak mě coby čtyřletého vzal strejda studentík na nohec.Plejáda budoucích leteckých inženýrů zahájila sranda-match. Z nepadnoucích trenek čouhaly tenké bledé nožky a taky cípy hluboko zastrčených, špatně padnoucích tílek. Ohoz inteligentům nevadil. Nevadilo jim nic. Sršeli humorem, jemuž jsem nerozuměl. Každý neohrabaný pohyb okamžitě doplnil náležitý komentář, jemuž se všichni zúčastnění smáli. Dobrosrdečně. Hoši si to s nadhledem, lidsky a bezstarostně užívali.

Celý článek...
Výběr hokejových bruslí | Hokejové brusle BAUER Vapor APX2

Lední brusle

Máte rádi zvuk ledu strouhaného dlouhým, elegantním skluzem? Já taky. Krása, když konečně zazní – po nekonečných týdnech detonujících puchýřů. Období utrpení v nových bruslích však můžete zkrátit – vyberete-li dobře.

Celý článek...
Dítě u ledu | Foto: Mark H. Anbinder/flickr.com

Ukládám dítě - k ledu

Kamaráda Pavla jsem se před rokem ptal, jestli sleduje, jak repre válí na MS. Odpověď zněla „ne.” Vysvětlení: „Kdykoli zapnu hokej, přimrcasí se mladý, čelo přilepí na obrazovku a takhle vydrží až do pauzy. Z letošního MS vidím prd – jen Danova záda, ale podle toho, co slyším, to taky za prd stojí. Takže bych rád věděl, co na tom ten mladý vlastně vidí – když kouká tak zblízka.” „Třeba by chtěl ještě kousek blíž,” napadlo mě. „Co?” ujistil se Pavel. „Třeba chce hrát – hokej,” vybalil jsem natvrdo, co nechtěl slyšet.

Celý článek...
Jak vybrat hokejovou tašku?

Zabalte to!

Igelitky jsou z módy. Nejsou eko. Špatně větrají. A cpát výstroj do nákupního vozíčku po babičce není řešením. Naštěstí jsou hokejové firmy připravené se napakovat – a sbalit nás na tašku.

Celý článek...
Ssvištící hra | Foto: ole_snidt/flickr.com

Ssvištící hra

I bez pomoci marketingového kolosu popularita florbalu roste. Bodejť. Může ho hrát každý. Je rychlý. Dynamický. Bezpečný. Skoro nebolí; přinejhorším štípne. Nejen na hřišti. Taky v peněžence. Co k téhle srandě potřebujete, nakoupíte za čtvrt hodiny.

Celý článek...
Proč by váš capart měl hrát hokej?

Proč by váš capart měl hrát hokej?

Protože chce. Z jiného důvodu to nejde. Rodič může pomoci plány naplnit nebo zhatit, ale lajnovat by měl jen tréninkové hřiště před domem, bude-li dítě chtít.

Celý článek...
Jak vybrat hokejku?

Jak správně vybrat hokejku?

Tříslabičné slovo. Mnohotvarý předmět. Někdo říká: prodloužená ruka hokejisty. Ve skutečnosti je pro hokejistu párem rukou – bez ní to nejde. Má dvě hlavní části: rukojeť(shaft) a čepel(blade). A spoustu variant.

Celý článek...
Studená sprcha pro lenost

Je krásně. Chladno, ale hezky. Jdete běhat. Nebo hrát fotbal. Nebo golf. Nebo se jen projít. Ten vítr je pouhý vánek, kdo by se ho bál. Sice trochu sílí, ale že by to byl vichr? Jen vítr. O pár minut později... Vítr sfoukal dohromady nečekaná, hustá, šedočerná mračna, která vám brzy spadnou na hlavu coby vše prostupující slejvák. Pokrčíte rameny, nasadíte si kapuci mikiny a běžíte dál. Mohli byste se nechat polít kýblem vody. Jste totiž oblečení do svršků Under Armour Storm.

Celý článek...
Tenhle článek smrdí

A co? Správný chlap smrdět má. To alespoň donedávna platilo. Míjet chlápka přes čtyřicet v počasí nad třicet vyžadovalo zadržet dech a přivřít oči, aby vám do nich nevlétla některá z roje za ním táhnoucích much. Proč by nemohl smrdět článek?

Celý článek...
Bavlna je nepřítel

Když Kevin Plank v roce 1996 zakládal firmu Under Armour, věděl co dělá. Hrával americký fotbal za Marylandskou Univerzitu a právě coby hráč si všiml, že zatímco propocená bavlněná trika pod dresem a chrániči musí každou chvíli měnit, elastické šortky ze syntetických vláken zůstávají suché. Zrodil se nápad, ve sklepě babiččina domu firma Under Armour a s ní i malá sportovní revoluce, zprvu sledovaná, později následovaná všemi tradičními výrobci sportovních potřeb.

Celý článek...
Jak nezamrznout v létě

Sezóna skončila, co teď? Je horko. Dovolená. Prázdniny. Svaly tajou a povolujou, hokejové dovednosti mrznou. Existuje mnoho způsobů, jak pojmout letní přípravu na příští hokejový rok. Dany Heatley rybaří na jachtě a pije pivo. Má to něco do sebe, nejste-li náchylní k mořské nemoci nebo kocovině. A nevadí-li člověku, že bude hrát ve čtvrté lajně. Buremu by to bylo vadilo. Ukázka Pavlova letního lenošení a s ním i jinak pojaté letní přípravy je k vidění zde.

Celý článek...