Cink! – Cink! – Gól!

Tréninková branka EZ Goal 72 s postranními sítěmi

Síť tréninkové branky schytá nejvíc gólů a nepřesné pokusy odzvoní pomuchlané tyčky. (Proto) je dobré střelbu zaměřit jinam než do pavučiny mezi nohama starožitného stolu v podkroví.

Pokud nemáte k dispozici regulérní branku, která bude vždy nejodolnější(ale taky největší, nejtěžší a nejdražší), je třeba se porozhlédnout jinde.

WinWell

Vyrábí tréninkové branky o velikosti 72, 60, 54 a 32 palců.

Jakou velikost?

Ideální je varianta 72 palců, která plní oficiální regule IIHF pro rozměry hokejové branky. Nemáte-li však místo(183 x 122 cm není zrovna myší díra), asi nezbude, než trochu zredukovat apetýt a pukama krmit menší chřtán.

Přestože je ideální trénovat střelbu do brány o velikosti odpovídající tomu, do čeho střílíte v zápase, pořád je lepší trénovat střelbu na menší branku, než netrénovat vůbec.

Ideálem však přece jen zůstává...

Tréninková branka Winnwell Proform 72

WinWell 72”

Je k dostání se sítí na tkaničku, nebo suchý zip(Pro Form). Napínání sítě na tkaničku sice zabere víc času, ale suchý zip se nejen snadno slepí... Prach a nečistoty pracují proti suchým zipům obecně; časem lepí hůř – a hůř. Pro střelce–pruďase je tak lepší variantou šněrování(s výhledem na střelbu). Varianta Pro Form má v průměru hrubší trubky, což ale navzdory prvnímu dojmu neznamená, že je odolnější, neb trubky jsou duté, hrubší průměr znamená širší dutinu a tak se varianta Pro Form prohne snáz. Konstrukci obou variant však díky systému snap-clip složíte i rozložíte velmi rychle.

Co střelba?

Do rohů branky lze upevnit střelecké kapsy, které vás přinutí pořádně mířit, ale taky zvyšují riziko střelby mimo. Připojíte-li k brance postranní sítě, nemusíte po každém nepřesném pokusu běžet pro puk – a po každém tréninku lepit díry ve zdi. Na druhou stranu zvyšujete pravděpodobnost přímé tyčky.

Dojde-li k zásahu do konstrukce branky, zůstane větší nebo menší proláklina. Ta by ale funkčnost branky neměla ohrozit – nejste-li nadstandardní bombarďák.

Tréninková branka EZ Goal 72

Jste-li nadstandardní bombarďák

Lepší variantou je tréninková branka EZ Goal. Rozměry 183 x 122 x 81 cm odpovídá regulím IIHF. 5mm šněrovací síť odolá jakémukoli počasí a mnoha ročním obdobím nepřetržitého výkrmu. Konstrukci branky je velmi snadné sestavit. Výhodou je možnost složit ji naplocho a po tréninku zasunout někam, kde nepřekáží. Není problém připojit střelecké kapsy i postranní sítě. Výdrží má blíž k regulérní brance než většině těch tréninkových, ale pořád je velmi lehká. Trefíte-li golfákem tyčku o průměru 5 cm, snad se trochu prohne, ale jen tak jí neodzvoní.