Legenda CCM Tacks - Brusle & hokejky


CCM Tacks

Story

V dobách, kdy brankáři měli o polovinu méně chráničů než dnešní útočníci, a útočníci po ránu pili mléko, jež osobně nadojili, v Kanadě žil byl George Tackaberry.

Invenční George pro kamaráda navrhl a ušil pár bruslí, jež se staly legendou. Patent na brusle „Tackaberry” koupila v roce 1937 CCM, kterou „Tacks” vyvezly na výsluní firem tvořících hokejovou výstroj, neboť na výsluní vyvezly i řadu hráčů tvořících a střílejících góly.

CCM sice později řadu „Tacks” nahradila kolekcemi Vector, U+ nebo dnešní brusle RBZ, ale vše probíhá v kruzích. Proč si zas neobjet kolečko na páru řady Tacks a nezastřílet si hokejkou též řady?

Prvních pár krůčků...

Vývoj bruslí urazil pár půlstoletí a řada CCM Tacks made in 2014 je jiná než originál z roku '37. Snoubí v sobě to nejlepší z aktuálních technologií CCM. Ne že by řady Reebok Ribcor a CCM RBZnebyly tvrdé – tvrdostí plní požadavky na profi modely; každá svým způsobem a s ohledem na účel, za jehož plněním byly vivinuty, ale...

Reinkarnace kolekce Tacks na trh přináší nejtvrdší brusli vůbec – cílící na prvních pět kroků, jejichž výbušnost je základem rychlosti. Z účelem maximalizace výbušnosti prvních pěti kroků CCM vyvinula profil boty AttackFrame.

CCM Tacks

Ten vám umožní zkrotit a efektivně zužitkovat energii vloženou do startů. Oblast paty a šněrování je tvořena kompozitním materiálem super-tvrdého karbonu a kepru, který umožňuje rychlý náboj a přenos energie.

Při střelbě se hráč opírá do hokejky za účelem jejího ohnutí a tím dosažení co nejprudší střely. CCM tentýž princip přenesla i do chování brusle. Ve chvíli napnutí se materiál brusle nabíjí energií, kterou přenáší a vysílá do samotného startu, jenž se tak stává výbušnějším.

Boty bruslí Tacks obsahují novou super-tvrdou EPP pěnu T6 Pro Core. Užití EPP pěny botu odlehčuje, zpevňuje, ale především ji činí vysoce tvarovatelnou. Takto navržené boty minimalizují nežádoucí prostor a eliminují jakýkoli otlak, neboť skutečně kopírují tvar nohy, takže maximalizují pohodlí.

CCM Tacks

Bota T6 Pro Core tvrdostí odpovídá profesionální úrovni a v kombinaci s profilem AttackFrame hráče udržuje v náklonu optimálním pro co nejvýbušnější akceleraci.

Plstěný 7mm jazyk chrání externím pěnovým potahem před odřením tkaničkama. V kombinaci s koženou podšívkou Clarino+ a pěnou T6 Pro Core nohu chrání, kolébá a hýčká jako v bavlnce.

Na led

Botu bruslí Tacks zaostřují tentýž držák Speedblade 4.0 a tentýž nůž z leštěné oceli Hyper-Glide, jaké vynikaly už na řadě bruslí RBZ. V posledních letech hokejové firmy produkují vyšší nože ve snaze usnadnit ostřejší zatáčky. Výsledkem jsou těžší brusle. Místo přídavku těžké oceli CCM navýšila držák. Vyšší držák umožňuje úhel zatáčení zostřit až o deset procent a brusli udržuje lehkou.

Vnitřek boty

Brusle Tacks vystýlá tradiční Support Insole vyráběná ve třech velikostech. Přilnutím ke klenbě vaší nohy stélka zprostředkuje žádoucí přenos energie mezi nohou a bruslí, což nejen zrychluje reakční dobu, ale taky zvyšuje celkový komfort a snižuje kloubní zátěž pro celé tělo.

CCM Tacks   CCM Tacks

Hokejky CCM Tacks

CCM Tacks

Jakkoli prahli oživit minulost, v CCM nechtěli užít značky „Tacks” na kdejaký šunt. Vše nasvědčuje tomu, že hokejky Tacks nejsou žádný šunt. Jako jedny z mála současných holí mají mezi profíky nejoblíbenější kickpoint – přímo ve středu.

Při váze 430 gramů, díky tvaru shaftu typu T Geometry a strategicky umístěným grip-zónám hokejka láká k finesám. Černo-žlutou barvou ladí k bruslím Tacks.

Nic proti módě...

Celá hokejka však stojí především na fungl-novém designu čepele vyrobené technologií Attackframe. Svou enormní tvrdostí nová čepel minimalizuje nežádoucí prohnutía ztráty přesnosti; zůstává náležitě srovnaná k cíli střelby. Tvrdost zajišťuje tuhý povrch čepele zevnitř vyztužené dvěma podpůrnými můstky. 

CCM Tacks

Mimo tvrdosti tato výztuha navíc prodlužuje životnost. Hokejka není tolik náchylná k opotřebení čepele, jež svým designem a provedením skýtá možnost dlouhodobé hry s pocitem zánovní hole. V CCM dohlédli, aby i po hodinách hry nebyla nasáklá vodou, ale pořádně pálila.

CCM Tacks

Odezva mluví za vše

Profíci hrající s hokejkami Tacks potvrzují, že i na elitní úrovni nové hokejky CCM vydrží víc a déle než prvotřídní kompozit. Jména jako Patrice Bergeron či Nate McKinnon nezní špatně, ale nejlepší důkaz životnosti CCM Tacks podal Dustin Brown, který s touhle hokejkou dostřelil až ke Stanley Cupu, jejž spolu s Kings vyhrál podruhé za tři roky.

Kruh se uzavřel

Legenda ožila. Od 18. července je možné stát se její součástí. Brusle a hokejky jsou zas na pultech!


CCM Tacks