Tacki-Mac

Místo pásky motejte soupeře.

Hvězdná koncovka

Z pěti brejků neproměnil žádný. Soupeři dal loket. Rozhodčímu šplíchl drink do ksichtu.

Dostal pět plus deset. Nakráčel do šatny. Zařval, „už mě to tu se-e!” Hokejku se zasvištěním zlomil o záda vyděšeného kustoda. „Co čumíš Macu?” přeptal se ho. „Radši moc nečum a motej – došly hokejky.”

Zatímco starý moudrý kustod trpělivě motal, řvoucí hvězda do všeho mlátila a kopala. „A víš co mě se-e nejvíc?” Mac mlčky a zděšeně zavrtěl hlavou, dál motaje hůl. „To pitomé motání,” zařvala hvězda. „Nesnáším to!”

S těmi slovy moudrému, trpělivému kustodovi vytrhla hůl a přerazila mu ji o hlavu. Mac zkoprněle vrávoral a sledoval jednu jedinou velkou hvězdu, jak kolem něj rotuje. Hvězda zařvala: „a teď tím musím projít znova – motej!” Mac však nemotal. Vrávoral a zíral. „Slyšíš, Macu?!” zařvala hvězda. „Motej!”

Mac nereagoval.

„Je to na ho-no!” ulevila si hvězda. Dosedla na lavičku a začala fňukat. „Všechno jsem pos-al. Nemám hokejku, nemám kustoda. Vyhodí mě. Je to na ho-no. Pásky jsou na ho-no. Hokejky bez pásek – na ho-no. Já jsem na ho-no. A ty –” zarazila se s pohledem na dosud vrávorajícího kustoda, „ty taky, Macu.”

Mac se ale domotal. 

Založil firmu Tacki-Mac a začal vyrábět koncovky na hole, které „navrhli sami hráči.”

Pak už nikdy nemotal.

Možná to bylo jinak

Ale firma Tacki-Mac fakt vyrábí koncovky na hole, které navrhli hráči. Ti pošlou do fabriky omotanou hůl a Tacki-Mac vyrobí přesnou kopii omotávky ve formě koncovky.

Vypadá jak omotávka.

Životností však předčí nejen kilometry pásky, ale obvykle taky hokejku, i když ji zrovna nikdo nepřerazí o záda či hlavu kustoda. V ruce i na rukojeti drží jako posedlá. Nenaruší cit. A do rukavice dominantní ruky nevyvrtá díru.

Koncovka hokejky

Nasaďte hvězdnou koncovku

1. Zbavte konec hole (zbytků) svinstva zvaného páska.

2. Z oboustranné pásky přiložené ke koncovce sejměte spodní ochrannou vrstvu. Pásku nalepte tak, aby o půl centrimetru přesahovala konec rukojeti. Odlepte vnější ochrannou vrstvu. Volně přesahující půlcentimetr poskládejte tak, aby naplocho přiléhal k vrcholu rukojeti.

3. Opáskovaný konec hole umístěte pod tekoucí horkou vodu.

4. Kluzký povrch pásky zlehka podrbejte prstem, čímž aktivujete lepidlo.

5. Natáhněte koncovku.

6. Nechte alespoň 20 minut schnout.

7. Motejte už jen obránce a brankáře.