Zabalte to

Jak vybrat tašku na hokej?

Igelitky jsou z módy. Nejsou eko. Špatně větrají. A cpát výstroj do nákupního vozíčku po babičce není řešením. Naštěstí jsou hokejové firmy připravené se napakovat – a sbalit nás na tašku.

Proč netahat běžný cestovní bágl

Nevětrá. Není dimenzovaný na hokej a různorodé množství vlhkých propriet. Když v kabele nemáte dost kapes, abyste správně uložili brusle, helmu, chrániče, hadry, dres, kalhoty, návleky, ručník a pásky, prostě to všechno mrsknete do té největší. Doma vysypete mokrou hromadu připomínající vzorek skládky. Je skoro o strach do ní hrábnout. S trochou štěstí to udělá maminka – nebo málo emancipovaná přítelkyně. V horším případě to uděláte sám.

V nejhorším případě

Doma nevysypete nic. Bágl docestuje tam, kde je nejsnažší se mu vyhnout. Dobře víte, že tam je – vaše vlhké tajemství – ale děláte vše možné, abyste ho neviděl – a necítil. S mokvající popelnicí chodíte na trénink – a z něj – a moment děsivé pravdy odkládáte. V šatně se to ztratí. Doma schová. Výstroj trpí, ale čím dýl to trvá, tím jste smířenější. Stará výstroj to doklepe v džungli. Až obměníte vercajk, začnete se o něj pořádně starat, a – přísaháte – začnete tím, že koupíte hokejovou tašku, s kterou to půjde. Ale do té doby...

Stop!

Co se stalo? Cestovní bágl rupl. Odešel. Šmejd? Neproklínejte jej – nebyl na to stavěný. A vy jste to věděl. Strhal jste ho, vyčerpal a zabil. Modlete se pro jeho plesnivou duši. Ušetřil vám fůru oběživa za novou výstroj. Část teď můžete využít na nákup hokejové tašky.

Taška je mrtvá, ať žije taška

A ona žije. Je-li hokejová, pravděpodobně ji vyrobili z nylonu nebo polyesteru, takže dýchá. Navíc má ventilované kapsy na brusle a spoustu přihrádek, jež umožní hokejovou výstroj jaksepatří složit.

Jste mladý, navíc malý a nejste brankář

Postačí středně velká ruční taška. Že ji ponesete, vůbec nevadí – bude to warm-up před tréninkem a taky jeho dohra.

Jste velký, jste brankář, nebo dokonce velký brankář

Je třeba omrknout krapet větší bágl. V případě velkého brankáře ten největší.

Jste...

Byl jste... Velký hráč, a pořád jste, ale – znáte to – brada šediví, protéza je úplná a když se ohnete, v umělých kloubech praská. Pro hokejové šamany jsou zde tašky na kolečkách.

Dítě

Ocení hokejový batoh. Na druhou stranu, dítě láká vyhlížet budoucnost. Určitě není marné koupit mu něco většího, než bezprostředně potřebuje. Větší taška, narozdíl od gigantických bruslí, helmy nebo chráničů, hokejový vývoj dítěte neomezí – naopak. Jen pozor, ať nadčasovost nepřepísknete. Velebágl za opravdovým prďolou vypadá jak náklaďák tažený oslem.

Postavou a věkem jakýkoli – jste bordelář?

Opakuju: Hokejová taška má ventilované kapsy na brusle a spoustu přihrádek... Jež znemožní dovnitř jen tak natřískat výstroj a pak ji nechat hnít. Jednak pořádně větrá, druhak – a to je podstatnější – vás donutí věci řádně zabalit. Což vám ulehčí život. Aspoň ten hokejový.