JÁ, BIOHACKER díl 1.: Úvod do biohackingu

JÁ, BIOHACKER díl 1.: Úvod do biohackingu

V rámci našeho blogu jsme se rozhodli zprostředkovat ti formou článků na pokračování fascinující svět a možnosti biohackingu. Možná už jsi o něm něco slyšel. V opačném případě, co si pod tímto pojmem vlastně představit? Jednoduše řečeno, ohromné množství technik a prostředků, jak se stát tou nejlepší verzí sebe sama a naplno rozvinout svůj potenciál ve všech myslitelných rovinách. Budeme řešit věci, díky kterým budeš úspěšnější ve sportu i v každodenním životě...

Za otce biohackingu je považován autor několika bestsellerů Dave Asprey, který se zabývá zdravým životním stylem pro 21. století a v současnosti patří mezi nejuznávanější “lifestyle guru” na světě. Ten jej na jedné ze svých přednášek definoval jako “umění kontrolovat svou biologii a výkonnost skrze změnu prostředí v těle i mimo něj.” Možnosti jsou takřka nekonečné, od překvapivě primitivních technik až po nejnovější technologické vychytávky. Počítá se také s dobou, ve které žijeme a která se často nazývá “doba jedová”. Postupně se dozvíš, co všechno můžeš dělat pro své zdraví a výkon, disciplína je však stejně jako při cvičení nutnou esencí, aby se dostavily výsledky. Kouzlo biohackingu spočívá v tom, že nezná hranic a když dosáhneš výsledku, není to jen na chvíli, je to napořád. Pokud na sobě chcete zapracovat po všech stránkách, čtěte dále.

Prvotním impulsem, proč jsme se rozhodli otevřít toto téma je mimo jiné krásná paralela s tím, jakou přidanou hodnotu přináší funkční oblečení z našeho sortimentu. I to je svým způsobem takový “hack”.

Biohacking kombinuje nejmodernější poznatky z medicíny, neurovědy a dalších vědních oborů spolu s cvičením a meditací za využití aplikací v telefonu i selského rozumu. Umožní ti pozitivní a výraznou změnu na všech frontách a zlepší ti mentální i fyzickou kondici. Klíčem je vytrvalost a my ti v těchto článcích pomůžeme optimalizovat vše, co je pro tyto změny klíčové: stravování, pohyb, spánek atd.

Biohackeři nechtějí výsledky dnes, upřednostňují trvalý efekt a dlouhodobost. Zdravě se pozorují a vnímají své tělo. Všechno, co se z našich článků postupně dozvíš na sobě testuj, založ si na to zvláštní deník, něco jako “JÁra 2.0” a pozoruj výsledky v čase. Jaké výsledky můžeš časem očekávat? Pevné zdraví, lepší výkonnost i regeneraci, trvalé zvýšení energie bez zpětných efektů, lepší paměť, soustředěnost i rozhodovací schopnost. Budeš mnohem efektivnější a budeš dělat vše proto, abys žil dlouze a blaze. Mluvíme tady o individuálním přístupu s důrazem na stav každého těla a mysli, které jsou od přírody propojeny. Každý máme trochu jiné priority, pro každého z nás je představa vítězství někde jinde, začínáme v trochu jiném bodě, to je v pořádku. Někdo chce hromadu svalů, někdo zhubnout do plavek a někdo třeba získat rozhodnost, soustředěnost nebo zatočit se strachem, který jej brzdí na cestě k cíli. Budeme se zabývat technikami, které využívají profesionální sportovci a úspěšní lidé napříč naší planetou a řeší všechno najednou.

Dnes jsme teprve na začátku, pokud tě tato tematika zaujala můžeš se těšit každý týden na nový díl. Začneme hezky od základů. V dalším článku se dozvíš, jak moc posvátný je náš spánek. Proč spí někdo X hodin a stejně je věčně unavený a jinému stačí jen pár hodin na to, aby byl totálně fresh. Jak a kolik hodin věnovat spánku pro optimální regeneraci po tréninku a čím zajistit a změřit jeho kvalitu, aby to všechno mělo smysl.

Neváhej nám dát také zpětnou vazbu, jak ti jednotlivé tipy, kterým se budeme v každém článku věnovat fungují, nově nám můžeš napsat i zprávu na Instagramu @armourstorecz.

VýrobceUnder Armour
JÁ, BIOHACKER díl 1.: Úvod do biohackingu
Vytvořeno15.06.2020
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies