Jak nezamrznout v létě

Sezóna skončila, co teď? Je horko. Dovolená. Prázdniny. Svaly tajou a povolujou, hokejové dovednosti mrznou. Existuje mnoho způsobů, jak pojmout letní přípravu na příští hokejový rok. Dany Heatley rybaří na jachtě a pije pivo. Má to něco do sebe, nejste-li náchylní k mořské nemoci nebo kocovině. A nevadí-li člověku, že bude hrát ve čtvrté lajně. Buremu by to bylo vadilo. Ukázka poctivě pojaté letní přípravy je k vidění zde : https://www.youtube.com/watch?v=DT1jI26cTYc&list=PLEA9E5A5B8A337AD8. Ani takový trénink není pro děti. V každém případě, oba přístupy mají něco společného. Dany loví jednu rybu a plechovku piva za druhou, Pavel nejen že zvedal tuny železa a naběhal kilometry, ale nezapomínal chodit na led, aby mu přes léto nezamrzl hokejový um. Oba trénují/trénovali dovednosti. Co když ledovou plochu k dispozici nemáte (a nechcete skončit ve čtvrté lajně)? Pokud máte přístup k betonovému hřišti, dvě branky a bandu stejně laděných kamarádů, není nic lehčího než začít hrát, trénovat přihrávky, kombinace a střelbu.Nemáte-li kamarády, ale máte hřiště, není nic lehčího než sehnat branku, pár vychytaných pomůcek a začít trénovat sólo.

Tréninkové míčky

Lze je pořídit v několika variantách, z nichž každá pomáhá zlepšit jiný aspekt práce s holí. MuscleBall bývá až čtyřikrát těžší než běžný puk. Kvedlat s ním je mnohem náročnější, ale posílí ruce a zápěstí, takže se pak hokejka zdá lehčí. Že zdání může klamat, záhy přesvědčí jakýkoli lehký míček určený ke zlepšení postřehu a reakční doby. Lehké tréninkové míčky je zpravidla možné pořídit v rozmanitých barvách, aby co nejvíce splývaly s barvou hracího povrchu. Pomohou zlepšit kvedlání s hlavou nahoře, protože se při tréninku s nimi učíte spoléhat na cit místo očí. Chytré míčky zas pocitově, elasticitou, vahou a klouzavostí co nejdokonaleji simulují běžný puk, ať už trénujete na jakémkoli povrchu.

Zelený piškot

Může být zkažený zákusek, ale taky tréninkový puk, který vymyslel někdejší hráč Toronta a San José Tom Pedersen. Původní Green Biscuit vážil asi o 30 gramů méně než klasický puk, ale báječně klouzal na jakémkoli povrchu, takže s ním v létě trénovala přihrávky a stickhandling celá řada profesionálních hráčů. Mělo to ovšem jeden háček; Green Biscuit byl křehký a po několika tvrdších střelách končil v zeleném ráji odpadků. Proto přišla vylepšená verze. Green Biscuit Snipe váží zhruba o dvacet gramů víc, čímž lépe simuluje hmotnost normálního puku. Je mnohem odolnější. Na drsných površích neklouže tak dobře jako předchůdce, ale stále klouže dost, aby se při tréninku na betonu nestavěl na zadní. Dá se použít jak k nácviku přihrávek a stickhandlingu, tak ke střelbě. Kompromisem mezi vyšší vahou Snipu a dokonalou klouzavostí původního piškotu je model Pass Pro, který lépe než původní Green Biscuit simuluje váhu běžného puku, ale klouže úplně stejně dobře. Ke střelbě však není. Kvedlejte a přihrávejte.

Není kde, není s kým

Nemáte hřiště, nemáte kamarády, máte zaracha. Máte štěstí. I když nemáte maminku, jakou má Sydney Crosby, který směl coby škvrček pálit jeden puk za druhým do bubnu automatické pračky, nebo babičku, která vám bude nahrávat na příklep, je možné sehnat řadu vychytávek, s nimiž lze trénovat i o samotě doma.

Tréninkové plachty

Pro uvězněné hokejisty představují jedinou možnost, jak si pořádně zastřílet a přitom nic nezničit. Jste-li odkázáni na vlastní pokoj coby tréninkovou plochu, ke smysluplnému nácviku střelby plachtu potřebujete. Některé je možné napnout ve dveřích, ty větší ve vratech od garáže. Mohou mít nákres hokejové branky s brankářem v životní velikosti a kapsy místo terčů.

 

Odpalovací podložky a desky

Ke střelbě (nejen)doma potřebujete kus země, který má správný odpich a nedrhne. Odpalovací podložky a desky vyrobené z hladkých a kluzkých materiálů co nejvěrněji simulují led a lze je použít i venku. Pokud trčíte doma, je možné si klouzavým materiálem vydláždit celou místnost, cítit se jak v Madison Square Garden a nezničit podlahu.

Nahrávače

Když se babičce nechce, a vy zrovna potřebujete trénovat střelbu z první nebo zpracování přihrávky, babičku zastoupí nahrávací systém, schopný vám řádně namazat něco jiného než chleba.

Sweethands a Fasthands

Obě pomůcky vypadají, že by je vymyslel i hokejem pohrdající šimpanz, ale nenechte se mýlit. Obyčejný slalom kontrolu puku neprověří zdaleka tak dobře jako tyhle systémy, které vás díky přepažení nad rozestupy nutí po každém prostrčení puku zvednout hokejku stejně vysoko, jak když se proplétáte mezi nastraženýma holema soupeřových beků. Sweethands je rovný, má užší rozestupy a tím vás nutí cvičit jemnou techniku hole na menším prostoru. Zakřivený Fasthands s tenčíma přepážkama a širšíma mezerama láká k rozmáchlejšímu a rychlejšímu kvedlání nebo tréninku stickhandlingu jednoruč. Dříve vyprší domácí vězení, než ovládnete tyhle jednoduché hračky. Jednak jste doma nic nerozbili a maminka přemluví tatínka, aby zvedl mříž, druhak zvládnout Fasthands a Sweethands na pořádné úrovni je mnohem těžší, než se na první pohled zdá. Ale... Až se vrátíte na hřiště či led, poznáte, že jste přes léto nezamrzli.

Jak nezamrznout v létě
Vytvořeno05.08.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies