Proč by Váš capart měl hrát hokej?

Hokejové škvrně

Protože chce. Z jiného důvodu to nejde.
Rodič může pomoci plány naplnit nebo zhatit, ale lajnovat by měl jen tréninkové hřiště před domem, bude-li dítě chtít.

Proč byste mu to měli umožnit

Hokej není lehký sport. Popravdě, je těžký. Uvědomte si, ne mnoho lidí se za život naučí dobře bruslit. K tomu, aby člověk mohl hrát hokej, dobré bruslení nestačí. Je třeba zvládnout práci s hokejkou a pukem, střelbu, taktiku – a u toho bruslit. Pravda, bruslení si hráč po čase zažije a zautomatizuje, takže se pro něj stane druhou chůzí – to ale nějakou dobu trvá. Pokud však dítě překoná těžký začátek, jež aspirujícího hokejistu čeká, je jasné, že jen tak něco nevzdá.

Naučí se spoustu věcí, které využije i v životě

Snad není lepší obor lidské činnosti než sport, tedy i hokej, v němž se může dítě tak rychle naučit, že jestli bude pilné, dostaví se výsledky.
A naopak, že vlažný přístup vede k vlažné odměně.

Zjistí, že na světě není samo

Hokej coby velmi týmová hra dítě připraví na život v kolektivu, v němž mohou jít ruku v ruce soutěž i spolupráce, z níž těží všechny zúčastněné strany.

Naučí se pokoře

Pozná, co je nadání – že existují nadanější lidé – ale také, že samotné nadání nestačí. Že pilnější může překonat nadanějšího – nebo být sám překonán méně nadaným leč pilnějším.

Naučí se bojovat s trémou

Kolektivnost hokeje volá po zvládnutí trémy. Dítě naučí vydat ze sebe to nejlepší i před publikem – a v nelehkých chvílích.

Získá pořádnou fyzičku

Intervalový rytmus hokejového zápasu a nasazení, s nímž je třeba odehrát každé střídání, jsou náročné na všechny složky kondice – výbušnost, sílu i vytrvalost.

Naučí se vítězit, ale taky prohrávat

Ani těm nejlepším se nevyhnou porážky. I ti nejhorší občas vyhrajou.

Naučí se učit

Přijde do styku se staršími, zkušenějšími a lepšími. Pozná, že když bude dávat pozor a dobře se dívat, může mnoho získat.

Zamiluje si živou realitu

Není špatné vyhrát Stanley Cup na PlayStationu. Je nesrovnatelné vyhrát žákovskou ligu a slyšet ryk všech, kteří jsou tam s vámi.

Naučí se padat... A vstávat

Žuch na zadek. Vztyk. Bác na kolena. Vztyk. A když klopýtne v reálnem v životě, nezlomí si hned nohu.

Třeba to někam dotáhne

Alespoň jeden zápas v NHL odehraje přesně 0,0057 procenta dětí hrajících hokej. Toť jedno dítě z necelých osmnácti tisíc. Ne zrovna moc. Ale kdo ví?

Proč by Váš capart měl hrát hokej?
Vytvořeno05.08.2022
Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies