Poradna helmy

Jak vybrat hokejovou helmu

Rozdíly mezi hokejovými helmami, rady a tipy při jejich výběru a na co pamatovat při koupi hokejové helmy.

Hokejové helmy - základní informace

Každému je zřejmě jasné k čemu helmy slouží, nicméně existují některé věci, které bychom o hokejových helmách měli vědět. Bohužel, i když bychom byly rádi za opak, tak ani helma nedokáže ochránit hráče před vším, co ho může na ledě potkat. Na to je dobré pamatovat hlavně ve chvíli, kdy jdeme do střetu s protihráčem, a vždy se snažit k němu přistupovat s rozvahou a chladnou hlavou. Přemotivované zákroky mohou dopadnou velmi zle.

Každá hokejová helma musí být vybavena platnou atestací, vnitřní výstelkou, závity na plexi popř. mřížku, možností se roztáhnout či stáhnout a řemínkem pro upnutí pod bradou.

Hokejové helmy - v čem je rozdíl

Ačkoli se může zdát, že rozdíly mezi hokejovými helmami příliš nejsou, tak opak je pravdou. Vyšší modely renomovaných značek jako je Bauer, Reebok, CCM nebo Easton poskytují oproti nižším modelům lepší komfort, propracovanější výstelku, rychlejší manipulaci s roztažením helmy, efektivnější tvar a odvětrávání, nižší hmotnost a mnoho dalších nesporných výhod. Možná si teď říkáte, že vyšší model helmy = lepší helma, opět nemůžeme zcela souhlasit. Stačí se podívat na hráče naší extraligy, NHL nebo KHL. Ne každý má nejvyšší model, to jak helma padne, je vždy velmi individuální a záleží co komu sedí a nesedí.

Rady při výběru

Při výběru své hokejové helmy bychom měli znát několik důležitých údajů (hlavně o sobě), a to obvod hlavy a tvar hlavy. V tabulkách velikostí helem pak podle našeho obvodu poměrně přesně můžeme určit svoji pravděpodobnou velikost, aniž bychom museli helmu zkoušet (vždy je lepší mít helmu předem vyzkoušenou, např. od spoluhráčů, popř. v obchodě). Dále pamatujme na to, že ne vždy je nejvyšší model to nejlepší řešení, vždy záleží jak nám daná helma padne a vyhovuje. Není nic horšího, než helma, která tlačí. Počítejme také s tím, že nějakou dobu než se vnitřní stélka plně přizpůsobí tvaru naší hlavy, může helma v některých místech tlačit. Mimo jiné lze helmu rozšířit o plexi nebo mřížku. Zvýšíte tak efektivnost ochrany!

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies