Poradna kalhoty

Jak vybrat kalhoty na hokej

Kalhoty na hokej - pár slov o nich

Kalhoty na hokej patří mezi základní výbavu hokejisty. Jejich úkolem je poskytnout hráči spolehlivou ochranu bokům, kyčlím, velmi důležité spodní části páteře a stehen. Proto je třeba při nákupu pečlivě vybírat a s volbou optimální varianty se Vám následujícím článkem pokusíme pomoci.

Před samotným výběrem hokejových kalhot, je třeba si položit jednu ze základních otázek, a to jakou úroveň hokeje hraji a jakou úroveň ochrany požaduji. Mezi jednotlivými modely jsou poměrně velké rozdíly jak v použitých materiálech, tak v množství výztuhy až po četnost výztuhy. Obecně se dá říci, že čím vyšší je model, tím více kvalitního vnějšího materiálu obsahuje a nese více ochranných prvků. Nižší modely mají naopak méně ochranných prvků a horší vnější materiál, který není tolik odolný.

Paradoxem je fakt, kdy si někteří nakupující myslí: profi hráč = nejvyšší profi model kalhot na hokej. Zde musíme konstatovat, že ne vždy tomu tak je. Mnoho výztuhy a plastových chráničů přináší omezenější pohyb, zároveň celkově vyšší hmotnost a to hokejisti nemají rádi. Často můžeme vidět špičkové hráče v modelech střední třídy. Tyto hokejové kalhoty jim však dokáží nabídnou lepší rozsah pohybu a zároveň znatelně lehčí konstrukci. Ovšem na úkor nižší úrovně ochrany.

Které ochranné prvky musí mé kalhoty obsahovat?

Podle našich zkušeností musí každé kalhoty na hokej (a to se týká především hobby modelů, které bývají často velmi šizeny) obsahovat 3 základní ochranné prvky:

  1.                 Ochranu spodní části páteře
  2.                 Zesílenou ochranu boků
  3.                 Ochranu stehen

Bez těchto 3 ochranných prvků nemůžeme kalhoty označovat jako hokejové kalhoty. Naštěstí takovéto kalhoty v naší nabídce nenajdete! Další podstatnou složkou jsou např. upínací systémy, jako tkaničky, přesky, pásky, včetně doplňkových úchytů na kšandy (šle).

Kterou značku kalhot na hokej vybrat?

To je zcela jistě otázka, kterou řeší každý zákazník před koupí. V našem obchodě nabízíme pouze kalhoty renomovaných světových výrobců, mezi které patří hokejové kalhoty Bauer, kalhoty Reebok a světovou špičku v oboru hokejové kalhoty CCM, jenž nabízí nejpohyblivější kalhoty na hokej a zároveň velmi účinnou ochranu.

Nejširší výběr, hlavně v oblasti kalhot pro amatéry nabízí světová jednička Bauer, který nabídne rozumnou cenu a kvalitu. V kategorii tykající se náročných hobby hokejistů až poloprofesionálů jasně vede výrobce CCM. Ten dokáže nabídnou špičkovou úroveň pohybu v kombinaci s příkladnou ochranou.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies