Poradna rukavice

Jak vybrat hokejové rukavice

Poradíme jak vybrat vhodné hokejové rukavice a vysvětlíme jejich rozdíly.

Hokejové rukavice a jejich parametry

Každému je asi jasné, že hokejové rukavice slouží především k ochraně rukou (např. před údery hokejkou) a také dlaní při držení hokejky. Každá hokejová rukavice by měla nabízet kvalitní koženou dlaň a odolný vnější materiál, který je zpravidla síťovina nebo syntetická kůže. Obecně platí že síťovina dokáže déle vydržet.

Co nás ovšem bude zajímat je to, v čem se jednotlivé úrovně modelů hokejových rukavic liší a v čem je který model lepší.

Hokejové rukavice se dají rozdělit do 3 základních skupin:

  •                                  Hokejové rukavice pro začátečníky (lehká, ohebná konstrukce, dostatečná ochrana)
  •                                  Hokejové rukavice pro pokročilé až poloprofesionály (propracovanější a efektivnější ochrana, kvalitnější dlaň, kvalitní vnitřní materiál)
  •                                  Hokejové rukavice pro profesionály (špičková ochrana, prošívaná dlaň, funkční vnitřní materiál, antibakteriální podšívka)

Hlavními rozdíly mezi začátečnickými rukavicemi a profesionálními je především v úrovni ochrany, ohebnosti palce, dělení prstů, krytí prstů,použitých materiálech a také cena. Proto je důležité si před výběrem svých nových hokejových rukavic ujasnit, jaká úroveň je pro moje potřeby dostačující.

Z vlastní zkušenosti víme, že pro běžný hobby hokej (1 - 3x týdně), pohodlně dostačují hokejové rukavice pro pokročilé hokejisty s dobrou ochranou, kvalitní dlaní a příjemným vnitřním materiálem. Je také důležité se rozhodnout, zda-li jsou pro Vás lepší prsty dělené nebo nedělené. Dělené prsty zvyšují Váš cit při držení hokejky, naopak nedělené zase lépe chrání.

Dále rukavice mají různé střihy, např. rukavice Warrior jsou známé svojí krátkou manžetou a širším provedením, které je neuvěřitelně pohyblivé. Naopak rukavice Bauer jsou zase užší a delší, čímž na rukou lépe drží.

Dalším, poměrně důležitým kritériem je velikost rukavic. Standardně je velikost hokejových rukavic udávaná v palcích:

  •                                  Seniorské - 13", 14", 15", 16"
  •                                  Juniorské - 10", 11", 12"
  •                                  Dětské (Youth) - 8", 9"

Délka hokejových rukavic v palcích je měřena od manžety rukavice po nejdelší prst. Obecně platí, že rukavice sedí tehdy, kdy se prsty netlačí ven a lem rukavice by měl být za Vaší dlaní.

 

Na vašem soukromí nám záleží
Tento internetový obchod ukládá soubory cookies, které pomáhají k jeho správnému fungování. Využíváním našich služeb s jejich používáním souhlasíte.
Povolit všeNepovolovat cookies